Rezultate bune la „Memorialul Sandrino Gherine”

În perioada 26-28.05.2017, la Câmpulung Moldovenesc a avut loc „Memorialul Gherine Sandrino”, turneu la care Liceul cu Program Sportiv Suceava a participat cu trei categorii de vârstă, U11 (copii născuți în anul 2006), U10 (copii născuți în anul 2007) respectiv U8(copii născuți în anul 2009).

La categoria U10  am reuşit să ne impunem categoric în toate jocurile disputate, astfel reuşind să obţinem locul I şi să intrăm în posesia marelui premiu, un voucher la turneul Braşov Cup 2017, ce va avea loc în luna august! Am reuşit cu ajutorul întregii echipe să mai câştigăm două premii speciale, ”golgheterul turneului” prin Matei Manolache, în timp ce Ştefan Petraru a fost desemnat ”cel mai bun jucător”!

La categoria U11 , în urma golaverajului, pentru numai un gol diferenţă, nu am reuşit să ne calificăm pentru locurile 1-4, astfel am obţinut locul cinci, reuşind să câştigăm patru din cinci jocuri disputate.

Cei mai mici fotbalişti, grupa U8, au reușit o clasare bună, locul 4 din 16 echipe participante, echipa antrenată de prof. Anton Ciprian pierzând „la mustață” podiumul competiției.

„Felicitări copiilor pentru rezultatele obţinute, pentru atitudine şi pentru tot efortul depus în decursul celor trei zile, chiar dacă vremea nu a ţinut cu noi şi terenul ne-a fost adversar!

Mulţumesc părinţilor pentru susţinere pe parcursul celor trei zile, unde am avut cea mai frumoasă şi mai numeroasă galerie de la acest turneu,” a declarat prof. Ițco Andrei

Rezultate turneu „Memorialul Sandrino Gherine”

Rezultate U11 (2006):

  • LPS CSŞ Suceava 5 – 2 Prosport Focșani
  • LPS CSŞ Suceava 0 – 2 LPS Vaslui
  • LPS CSŞ Suceava 2 – 0 Atletic Kids Gurghiu
  • LPS CSŞ Suceava 2 – 0 CS Viva Activ Buhuși
  • LPS CSŞ SSuceava 0 – 0 Omnia Suceava 3-2 (d.p.)

Lotul de jucători: Matei Cuciureanu, Rareş Ioniţă, Matei Manolache, Mario Bai, Codrin Nica, Fabian Aursulesei, Teodor Cucolaş, Luca Dănilă, Sebastian Solomon, Ştefan Petraru, Luca Gavrilovici, Fabian Găină, Victor Băbăscu, Andrei Diaconescu, Ştefan Ieremie şi Andrei Prelipcean!

Rezultate U10 (n. 2007):

  • LPS CSŞ Suceava 3 – 0 FC Ceahlaul Piatra Neamț (neprezentare)
  • LPS CSŞ Suceava 15 – 0 Husana Huși
  • LPS CSŞ Suceava 14 – 2 Profy Botoșani
  • LPS CSŞ Suceava 14 – 0 ACS Junior C-lung Moldovenesc
  • LPS CSŞ Suceava 2 – 0 CSŞ Botoșani
  • LPS CSŞ Suceava 3 – 0 Didi Juniori Iași

Lot jucători: Claudiu David, Iustin Panciuc , Fabian Găină, Ştefan Recolciuc, Victor Băbăscu, Petraru Ștefan, Matei Manolache, Luca Gavrilovici, Sebastian Burlacu, Augustin Găină, Luca Cazac, Gabi Clim şi Eduard Perjă.

Rezultate U8 (n.2009):

  • LPS CSŞ Suceava 1 – 4 CSMS Iași
  • LPS CSŞ Suceava 3 – 1 Profy Botoșani
  • LPS CSŞ Suceava 3 – 0 Kinder Brașov (neprezentare)
  • LPS CSŞ Suceava 3 – 1 AFC Junior Botoșani
  • LPS CSŞ Suceava 3 – 6 AS Real Junior Vaslui
  • LPS CSŞ Suceava 1 – 2 CSMS Iași

Lot jucători: Mardare Tudor, Cucoș Fabio, Dorneanu Patrick, Anton Yanis , Murariu Vlad, Boambă Sebastian, Alexandru George, Bolohan Mihai, Niță Yanis și Pelcer Ștefan.